Egyik olvasó észrevette, hogy az itt szereplő feladványok közül az egyiknek nincs megoldása. Elég szűkszavú volt a megjegyzése, így alaposabban utána kellett néznem, hogy mi is történt. Az hamar kiderült, hogy igaza van, csak azt nem értettem, hogy hogyan lehet ez, hisz én is programmal ellenőriztem minden feladványt. Hamar rájöttem, hogy nem is a feladványokkal és a programmal van a baj, hanem a fából készült változat legyártásánál hibáztam, nem égettem rá minden vonalat. Ezt a bejegyzést már így hagyom, mert érdekes következményei lettek, amikről egy új bejegyzés is született.
Tehát az ebben a bejegyzésben szereplő fotók hibásak, (az első kivételével). Minden játékot ezen a táblán kell játszani:
Azért megnyugtatásul hadd közöljem, hogy csak az az egy állás megoldhatatlan a hibás táblán, amit észre is vett sebcsaba, tehát a 6 bábusok közül a második. És most következzen az eredeti bejegyzés:
A klasszikus szoliter elég nehéz játék. Sokaknak elmegy a kedve a próbálkozástól, csak nagyon keveseknek sikerül teljesen megoldani. Kicsit egyszerűbb az 5×5-ös táblán játszható változat, de valamiért az meg nem terjedt el igazán, alig valaki foglalkozott vele alaposan.
A XX. század vége felé lettek egyre népszerűbbek azok a játékok, melyekhez sok feladvány tartozik. Így az egészen könnyűektől – vagyis a pár perc alatt megoldhatóktól – a mesteri logikát és hosszú munkát igénylőkig mindenféle játék játszható velük. Az ilyen játékokban a kicsi gyerekek és a "bölcs" felnőttek is találnak az ő szintjüknek megfelelő gondolkodni valót. A ThinkFun cég ebbe a trendbe illeszkedő szolitert dobott piacra. Igazából többször is, több néven, eléggé hasonló játékokat.
Az általuk használt tábla kisebb, mint az eddig megszokottak, mindössze 13 helyet tartalmaz:














Ebben a bejegyzésben az én vizsgálataim eredményeiből válogattam néhányat. A folytatásban megismerkedünk az egyik fejtörőkirály remek ötletével és általa kitalált feladványokkal.
Addig is javaslom, hogy valamilyen módon készítsen el az olvasó egy hasonló táblát! Nem nehéz egy fa táblába lyukakat fúrni, tiplifák meg minden barkácsboltban kaphatók. De ha ez mégis problémát okoz, akkor lehet akár nyomtatott papíron pénzekkel is játszani! Érdemes!