Ismét elkészítette az egyik játékomat Eric Fuller, akiről már volt szó a blogon. Most a Quattro kockára esett a választása, amivel már két bejegyzésben is foglalkoztunk. Először csak az elemek voltak meg, aztán készült hozzá doboz is. Az Eric által készített játék a "szokásos" csúcsminőség, gyönyörű megmunkálás, szép anyagok és tökéletes pontosság jellemzi:
Erről a játékról most nem is írnék részletesen, hisz a fent linkelt két bejegyzésben minden tudnivaló szerepel.
Eszembe jutott viszont, hogy mi lenne, ha a két Fuller által készített játékomat egyesíteném? Van két dobozom, és nyolc elemem, lássuk mire mennek együtt:
Elsőként azt vizsgáltam, hogy bele lehet-e pakolni másik három elemet a vándorló kockák dobozába, vagy csak az eredetileg is hozzá tartozókat.
Nagyon sok jó elemhármas létezik a fúziós készletből. Némelyeket igen könnyű berakni a dobozba, annyira, hogy nem is nevezném jó játéknak azt a kombinációt. De találtam pár olyan készletet, ami komoly fejtörést tud okozni. Ezek közül következzen pár:
A viszonylag bonyolult elemek sejteni engedik, hogy nem sok és nem egyszerű megoldás lesz. És tényleg, egyetlen módon pakolhatók a dobozba és akkor is mozgatni kell a dobozon található akadályt. Hasonló a helyzet következő készletekkel is:
Sőt, létezik olyan elemhármas is, aminek szintén csak egy megoldása van és minden elem a Quattro kockából származik:
De mi a helyzet fordítva? Be lehet-e pakolni a másik dobozba a két játék kevert elemkészletéből minél többet? Feltételül szabtam, hogy maximum egy lyuk lehet csak a bepakolt állapotban, tehát összesen 27 vagy 26 kis kockányi elemet kell felhasználni. Ezt a feltételt az eredeti Quattro elemek tudják, de vajon mások is?
Számomra kissé meglepő módon, mindössze egy másik elemkészlet alkalmas a fenti megkötésekkel a bepakolásra. Ennek megtalálása igen nehéz feladvány. Sőt, ha megvannak az elemek, akkor is komoly probléma a doboz megtöltése! Ez egy újabb, remek játék lett így. Nagyon örültem, hogy ezekkel a kombinációkkal akaratlanul is 4-5 újabb remek fejtörőre tettem szert!
Azaz csak örültem volna. Nem tudom, miért, de Eric Fuller nem ugyanakkora kis kockákat használt építőelemeknek, így a Quattro kocka elemei érezhetően nagyobbak, nem férnek be a Vándorló kockák dobozába. Fordítva játszható, de lötyög :) De, nem baj, a vizsgálataim akkor is érdekesek voltak (számomra). Az általam készített játékok játszhatók is! Nem olyan szépek, nem olyan precízek, de működnek.