Többször volt már szó olyan játékokról, amelynek elemei valamilyen egyszerűbb alakzatok összekapcsolásával keletkeznek. Különösen érdekesek azok az elemkészletek, amik az alkotórészek összes lehetséges kombinációból állnak. Ilyen pl. a Szóma kocka vagy a térbeli pentomninók.
Stewart Coffin, az egyik legnagyobb ma élő játéktervező, félkockákat javasol kiinduló alakzatnak. Már két félkockát is viszonylag sok módon lehet összeerősíteni, ha annyi feltételt szabunk, hogy minimum a félkocka rövidebb oldala által meghatározott négyzet nagyságban kell találkozni a két félkockának. Így összesen 10 különböző elemhez jutunk, Ezek láthatók a következő képen:
Talán jobban látszik az alkotórészek elhelyezkedése egy rajzon:
Ezt a játékot is tekinthetjük is kockák összeerősítésével felépülőnek. Minden elem 2 darab 1×2×2 kockából álló hasáb összeerősítésével keletkezik. Például a G és a H elem kockákból összeállítva:
A 10 elem összesen 80 kis kockából áll, adódik az első feladvány, milyen téglatesteket lehet kirakni ezekből az elemekből? A sok lehetéség közül egyedül a 4×4×5-ös megoldható:
Ennek a hasábnak mindössze 50 megoldása van, ami kevésnek számít ennyi elemnél és ilyen méretű kirakandó alakzatnál. Nagyon nehéz megtalálni ezek közül akár egyet is.
Ha a fenti 10 elemből kettőt elhagyunk, pontosan 64 kis kocka marad, ami éppen egy 4×4×4-es kockához szükséges. Igazán szép az lenne, ha az I és a J elemet, a két téglatestet hagyhatnánk el, de sajnos így nem lesz kirakható a kocka. A 10 elemből 2-t elhagyni 45-féleképpen lehetséges, ebből 17-nek van megoldása. Nagyon nehéz feladványt kapunk, ha a C és a H elemeket hagyjuk el:
Ezekkel az elemekkel mindössze 2 megoldása van a kockának. Azért megoldható a probléma, mint a következő képen is látható:
Stewart Coffin neve úgy ismert, hogy az általa tervezett játékokban ritkán szerepelnek túl szabályos elemek. Többek közt emiatt is általában rendkívül komoly fejtörést okoz akármelyik feladványa. Coffint határozottan idegesítette e játék elemei között a két téglatest, az I és a J. Sajnos ezek elhagyásával a maradék elemkészlet nem alkalmas kocka kirakására. Coffin észrevette, hogy ha az I és a J elemeken kívül még egyet elhagyunk, az egyik megmaradóból viszont még egy példányt készítünk, bizonyos kombinációk esetén újra kirakható lesz a kocka. Nem akárhogy választhatjuk ki az elhagyott és a megduplázott elemeket, az 56 lehetséges esetből csak 11 rendelkezik megoldással. Ezek közül az egyik legnehezebbet akkor kapjuk, ha a két téglatesten kívül a H elemet hagyjuk el, és a C-t duplázzuk meg:
Ezzel az elemkészlettel szintén 2-féleképpen lehet kirakni a kockát, viszont most sokkal bonyolultabbak, kevesebb szimmetriával rendelkeznek az elemek.
E játék elkészítését vagy beszerzését csak azoknak az olvasóknak javaslom, akik az igazán nehéz feladványokat kedvelik. Szerintem annyira furák az elemek, hogy sokszor még a lerajzolt megoldás alapján is jó nehéz kirakni egy kockát vagy téglatestet.