(Nem volt egyszerű olyan hátteret találnom a fotókhoz, ami hasonlít az Olimpia színvilágához. Vagy nem is sikerült?:))
Ismét néhány "filléres" játék következik. Ezek elkészítéséhez sincs szükség semmilyen gépre vagy drágább alapanyagra, sőt különösebb ügyességre sem. Öt karika viszont nélkülözhetetlen. Meg néhány golyó és különböző zsinórok:
Látható, hogy kétféle méretű karikát használtam. Ez fontos! Ugyan a golyók is két méretűek, de ez nem lényeges, csak arra kell ügyelni, hogy egyik golyó se férjen át a kisebb karikákon.
A játékok elkészítésénél az egyetlen nehezebben kivitelezhető részlet a zsinórok hozzáerősítése a karikákhoz. Ennek legpraktikusabb módja egy kis hurokban összeragasztani a zsinórok végét. Ehhez viszonylag jó ragasztó szükséges, mivel a játék során azért komoly erők is ébredhetnek.
Az első játékhoz két karikát és két golyót kell felhasználni:
Cél a zöld zsinórhurokkal ellátott golyó leszedése:
A zöld hurok akkora, hogy átfér a golyókon és a karikákon is. Bár viszonylag egyszerű szerkezetű ez az ördöglakat megoldani korántsem magától értetődő.
Talán még egyszerűbbnek tűnik a másik játék. Ehhez kell a maradék 3 karika és egy golyó:
Most is a sötét zsinórhurok eltávolítása a cél. A hurok akkora, hogy a kicsi karikákon és a golyón áthúzható, viszont a nagy karikán nem.
Ez az ördöglakat meglepően nehéz! Nagyon egyszerű lenne, ha az alsó, nagy karika átférne a hurkon, dehát nem fér át. Akkor mit lehet tenni?
Erősen javaslom a kis kézimunkára hajlandó olvasóknak, hogy készítsék el ezeket a remek játékokat! Szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy a megoldásuk nemcsak pár perces elfoglaltságot fog jelenteni, hanem jóval hosszabb időt vesz igénybe.
Mindkét játék Markus Götz találmánya. Az ő nevével már sokszor találkozhattunk a blogon, és fogunk is még.